top of page

ІСТОРИЧНА ПАМ'ЯТКА

Screenshot_1.png

Борщагівко моя, рідна серцю домівка!

Я до тебе звертаюсь у молитвах,  в піснях.

Ти для мене – той лагідний, теплий промінчик,

Що завжди зігріває і вказує шлях.

На фоні школи  (запрошення)

Шлях традицій, добра і навчання

Не одне покоління обрало собі.

За путівку в життя, за знання і за успіх

Кожен з нас школі вдячний й уклін до землі.,,,

 Перша згадка про школу  датована 1753 роком , коли при новозбудованій церкві святого Симеона в хаті дяка збиралися перші учні . У 1794 – будівля школи розташовувалася біля церкви з південного боку .

 1 листопада 1843 року при місцевій церкві відкривається приходська школа, в якій навчається 13 дітей. Викладав у школі сільський священник Пилип  Пахалович.

  Перші часи свого існування школа  Петропавлівської   Борщагівки  була переважно “  хлоп’ячою ” . Наприклад ,  у 1890 році  в ній навчалися  24 хлопчики і жодної  дівчинки .

З часом  ситуація  змінилася . Станом на 1915 рік  у школі  налічувалось 55  першокласників  та 20 першокласниць .  Як  свідчила місцева жителька  Галина Михайлець  , школа розташовувалася в колишньому будинку німкені  Ельзи ( нині вулиця Шевченка ) .

 У 1939 році побудоване типове приміщення 7-річної школи. На той час діяв закон  про обов’язкове  семирічне  навчання . Школа працювала в дві зміни та навчала як дітей , так і дорослих . Першим директором був Стесенко Микола Радіонович. Під його керівництвом школа працювала з 1939 по 1947 роки.  (портрет) .    З цього часу і починається історичний відлік нашої школи.    

Перше десятиліття… 1939 – 1949 роки.  В стінах школи  близько 150-ти учнів навчалися граматиці , каліграфії , арифметиці . Перші випускники мали вийти з її дверей вже в 1946 році . Та життя внесло свої корективи  під назвою : “ Друга  світова війна .

                  

bottom of page